Najlepsze rośliny domowe do biura
14 lipca 2022Wydajna praca w biurze zależy od wielu czynników. Oprócz dogodnych warunków, warto pomyśleć o dekoracjach w postaci roślin. Natura sprzyja atmosferze pomieszczenia. W tym artykule...
Wnętrza w stylu loftowym to popularny trend w projektowaniu biur. Jest prosty i minimalistyczny. Słowo loft ma pochodzenie angielskie i dosłownie tłumaczy się jako „loft” lub „mieszkanie na piętrze”. Pomysł wykorzystania opuszczonych fabryk, magazynów, warsztatów i fabryk na biura i mieszkania pojawił się w Ameryce w latach 40-tych. Ze względu na szybki wzrost cen wynajmu gruntów w centrum Manhattanu przedsiębiorstwa przemysłowe zostały zmuszone do przeniesienia produkcji na przedmieścia. Z kolei puste budynki sprzedawano za grosze, z których korzystali przedstawiciele nowojorskiej bohemy. Potem ten styl zawojował Europę
Projekt biura na poddaszu jest odpowiedni dla:
Osób kreatywnych, które nie boją się eksperymentować. W tym stylu dość łatwo jest wyposażyć przestrzeń
Dla tych, którzy oszczędzają w życiu i nie mają możliwości wydania dużych pieniędzy na urządzanie lokalu;
Dla tych, których mieszkanie posiada dowolny układ, w szczególności duże okna. To właśnie to mieszkanie najbardziej pasuje do stylu loft;
Dla tych, którzy zawsze szukają nowych możliwości przekształcenia swoich domów w zupełnie niestandardowe, kochają wszystko, co nowe i wolą żyć wolnym życiem.
Najłatwiej stworzyć taki design w budynku, w którym wcześniej mieściło się przedsiębiorstwo przemysłowe. Takie obiekty nie wymagają skomplikowanych poprawek. Aby odpowiednio udekorować wnętrze biura w stylu loftowym, należy dokładnie przemyśleć dobór kolorów, materiałów wykończeniowych, mebli i innych detali.
Dobrze nadają się do tego duże pokoje z otwartą, dużą przestrzenią przestrzenią.
Biuro w stylu loftowym zbudowane jest na zasadzie „Open Space” - stanowiska pracy są oddzielone przezroczystymi lub półprzezroczystymi przegrodami. Taki układ daje pracownikom możliwość komunikowania się ze sobą i szybkiego rozwiązywania problemów w pracy. Co więcej, każdy z nich ma swoje osobne miejsce pracy.
Kolejną cechą kierunku jest odtworzenie atmosfery industrialnej - rury, kable można pozostawić odkryte. Używaj podłóg drewnianych, powierzchni ceglanych lub betonowych, elementów szklanych i metalowych.
Połączenie nowego i starego. Często projekt biura w stylu loftu wiąże się ze sztucznym "starzeniem się" powierzchni. Takie elementy świetnie współpracują z nowoczesną technologią.
Ściany pomieszczeń biurowych w stylu loftowym są zwykle niewykończone, aby widoczne były mury. Jeśli ściany nie są wykonane z cegły, można to zaimitować. W tym celu użyj tapety lub paneli dekoracyjnych. Często na cegłach powstają odpryski i dziury w celu sztucznego postarzania materiału.
Rury komunikacyjne i belki drewniane umieszczone są na suficie. Jeśli projekt biura loftowego jest tworzony sztucznie, mogą być dekoracyjne. W przypadku poddasza we wnętrzu najlepiej nadają się pokoje z wysokim sufitem.
Podłoga powinna być wykończona płytkami ceramicznymi lub drewnem korkowym. Kolor powłoki dobierany jest w taki sposób, aby nie wyróżniał się w ogólnej kolorystyce. Główne kolory loftowego projektu to terakota, brąz, szary i biały.
Wystrój wnętrz biurowych w stylu loft charakteryzuje się minimalizmem. Należy unikać dużych ilości mebli. Podstawową zasadą mebli loftowych jest wygoda bez zbędnych detali.
Otwarte fasady. Do przechowywania służą półki, regały, szafki bez drzwi. Zamiast półek i szafek do przechowywania czasami używa się drewnianych skrzynek i kartonów.
Przejrzystość. Preferowane są produkty kwadratowe i prostokątne. Dozwolona jest niewielka ilość okrągłych przedmiotów, na przykład krzeseł biurowych, stolików kawowych.
Prostota, brak skomplikowanych detali i elementów dekoracyjnych. Kolorystyka jest monochromatyczna. Najlepiej wybierać meble drewniane w naturalnych odcieniach.
Meble nie muszą być ze sobą łączone. Zastosowanie niestandardowych kształtów i jasnych akcentów ozdobi wnętrze i nada mu niecodzienności. Takich szczegółów powinno być jednak niewiele.
Główne materiały: drewno, metal, szkło, cegła. Często używane są sztuczne materiały z imitacją drewna. Wnętrze charakteryzują masywne blaty, półki i szafki, wytrzymałe metalowe ramy oraz wykończenia ze skóry naturalnej lub sztucznej.
W tym kierunku możesz również wybrać meble w stylu hi-tech, klasycznym, nowoczesnym.
Oprawy oświetleniowe na poddaszu powinny podkreślać industrialny klimat. Mogą to być abażury zawieszone na kablu. Do dodatkowego oświetlenia miejsc pracy stosuje się lampy stołowe odpowiedniego typu.
Okna panoramiczne zapewniają wystarczającą ilość naturalnego światła w ciągu dnia. Można zastosować rolety, ale najczęściej okna pozostaja niezasłonięte.
Do dekoracji wykorzystywane są plakaty, obrazy abstrakcyjne, graffiti, zegary ścienne, rośliny domowe. Jednakże ilość elementów ozdobnych jest minimalna.
0Komentarze